20 Jan 2011

Battlefield Heroes`a Nasıl Kayıt Olunur?

Merhaba

.

Battlefield Heroes oyununa üye olma ve diğer kurulum uygulamalarını size anlatacağım, yeni başlayanlar için ideal bir yazı olacağını düşünüyorum.

battlefield_heroes_logo_clear

Öncelikle oyun ilk çıktığında beta olarak yayınlandı. Beta olarak oynamak için beta – key almak gerekiyordu. Ben beta-key alarak başlamıştım ilk çıktığında oyun. O zamanlar üye olma hayli karışık olmasına rağmen şuan tam sürüm olarak oyun kullanımı çok basite indirilmiş durumda.

Aslında üye olmayı anlatmayacaktım çok kolay olduğu için ama yine sorun yaşayanlar olacağı için step step anlatmaya başlayalım.

İlk olarak oyunun desteklediği en düşük sistem özellikleri ile başlayalım.


Sistem Gereksinimleri;

- İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7
- İşlemci: 1.0 GHz
- Bellek: 512 MB (Windows Vista için 1 GB)
- Ekran Kartı: 64Mb DirectX ve en az Pixel Shader 2.0 destekleyen Ekran Kartı
- Sabit Disk: 1 GB boş disk alanı
- Internet Bağlantısı: 256 kbit Kablo/DSL
Not: Normalde Windows 7 desteği yazılmamış resmi sistesinde ama ben Windows 7 de oynamaktayım. Windows 7 de oynamak isteyen arkadaşlar için gerekli ayarlar aşağıda olacaktır.

Kurulum Aşamaları;

İlk önce Battlefield Heroes sitesine giriyoruz.

Battlefiled Heroes Kayıt

Yukarıdaki resimde olduğu gibi Register for Free! yazısına tıklıyoruz. Karşımıza kayıt sayfası geliyor. Aşağıdaki gibi doldurunuz.

Battlefiled Heroes Kayıt

Next deyip ilerledikten sonra yazılan mail adresine onay maili gelir. Linke tıklayarak onaylayınız. Üye girişi yapılmış olarak girdiğinizde karşınıza direkt olarak hero oluşturma kısmı gelir eğer gelmez ise sitede bulunun Create a Hero butonuna tıklayınız.

Battlefiled Kayit aşaması 3

Tıkladıktan sonra açılan sayfada karşımıza bir flash uygulaması gelir. Dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ise Battlefield Heroes`u kurarken ve kullanırken Mozilla Firefox veya İnternet Expoler kullanmanızdır. Benim önerim her zaman ki gibi Mozilla Firefox ;)   Devam edelim gelen flash uygulamasında bizden oyuncumuzu oluşturmamız istenir. Burda dikkate alınması gereken şeylerden başlıcası takımlardır. Nedir bu takımlar?

National Army;

İsimleri Commander Heinrich Von Schnitzel olan benim hiç sevmediğim asık suratlı gıcık hero gurubu. Bayrak flaması kırmızı renklidir. Birazdan göreceğimiz Royal Army den bir fazlası veyahut bir eskikleri yoktur.

National Army

Royal Army;

İsimleri Commander Tommy Chester olan benim çok sevdiğim grup :) Şekil olarak eğlenceli ve komedi duruyorlar diğerlerine göre benim daha çok hoşuma gidiyor, tabi ki karar sizin seçerken.

Battlefiled Heroes

Kuruluma devam edelim.

Hero Seçimi

İstediğiniz grup seçilir ve gruplara göre grup içindeki adamlar aşağıdaki gibi sıralanır;

National Army;

Hero Seçimi

Royal Army;

hero Seçimi

Burda bilmemiz gereken terimler şöyle;

SOLDİER’s

Savaş alanının kontrolü onlardadır.Otomatik taramalı tüfekleri ve el bombaları en önemli silahlarıdır. Genellikle capture pointleri almak için görevlendirilmişlerdir.En korkusuz ve cesur asker tiplerinden biridir.

GUNNER’s

Onlar kaslı vücutları korkulu bakışları ile savaş alının teroristleridir.Sinsi bakışları ile dağları , ellerindeki ağır top silahlar ile tankları tek bir hamlede delen bu aygırlar savaş alanın en korkunç askerleridir…Onlarla karşılaşmak istemezsiniz…

COMMANDO’s

Savaş alanının sinsi seri katilleri. Silahları Sniper , Dagger ( Bıçak) ve dinamittir. Onlar en tehlikeli klastır.Çünkü görünmez olabilirler.Ne olduğunu anlamadan çoktan boynunuza bir bıçak darbesi alabilirsiniz , tank ile giderken etrafta hiç birşey yok iken bir mayının yada dinamit üstüne basarak havaya uçabilirsiniz, Yolda yürürken zehirlenip ölebilirsiniz… İşte o zaman anlayınki buradan bir Commando geçmiş…

Buna göre siz bir tane hero oluşturun ve biraz oyunu oynadıktan sonra karar verirsiniz hangisi olacağınızı. Dikkat Önemli Not; Sadece 4 tane hero oluşturabiliyorsunuz. Artı olarak hero açmak içinücret ödemeniz gerekmektedir. Beğendiğinizi seçinve sakal bıyık vb. şekilleri kendi isteğinize göre yaptıktan sonra oyunda kullanacağınız herkes tarafından gözükecek olan adınızı yazın ve bitirin. Sıra geldi kurulma.

Kurulum;

Kurulum tarayıcı üzerinden başlıyor oyunu oynarkende göreceğiz oyunun masa üstü .exe si bulunmamakta. Oyuna Web sitesinden girip play now deyip giriş yapıyoruz tarayıcı sizde bulunan dosyaları okuyup oyunu başlatacaktır. Ben Firefox tarayıcıya göre anlatıyorum. İe kullananlar için fark yok aynı işlemleri uygulayınız. Play now a tıklıyoruz ve tarayıcımız eklenti isitoyor, ekltiyi kurup tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz.

Play Now a birkez daha tıklayarak sayfaya geliyoruz. İlk gelen seçeneklerden English diyor ve ilerliyoruz.

install-language

İlk kurulumda karşımızagelen uyarılara accept deyip devam ediyoruz. Sonraki gelen ekranda bize standart kurulum mu istediğimizi soruyor. Biz Xp ve Vista kullanıyorsak standart olarak kurabilirsiniz ama benim gibi Win7 kullanıyorsanız ikince seçenek olan any more yazan kısıma tıklayıp ilerleyin. C  harddiski içine önceden bir klasör açıp Heroes diye onu seçip devam edin. Kurulum 15-20 dk sürer. Standart kuranlarda bu işlemlere gerek yoktur ama başka bir diske kaydetmek istiyorsanız any more yazan seçeneği kullanmanız gerekmektedir.

Kurulduktan sonra oyuna girilir ve oyun menüsü karşımıza çıkar.

Battlefield Heroes Oyun Genel Menüsü Detaylı Anlatımı;

Play Now! a tıkladıktan sonraki gelen oyun menüsü;

Kullanıcı ana menüsü

Oluşturduğunuz hero adını seçerek ileri butonuna tıklayınız. Adınızın yanında kaç level olduğunuz ve hangi grupta yer aldığınız göstermekte.

Oyun menüsü kullanımı

Heroyu seçtikten sonra kullanıcı menüsü geliyor karşımıza. bu menüde özellikler şöyle.

29 levelden 30 levele geçeceğinizi söylüyor. Hemen üstünde kaç puanla bu bölüme geçeceğiniz yazmakta. Şuan itibariyle 30 levelim. Bu arada oyunun en yüksekleveli 30`dur. Bilginiz olsun.

Hemen altında şuan bulunduğunuz heronuzun adı yazar. Buraya tıklayarak diğer herolarınıza geçiş yapabilirsiniz.

HP simgesi: Oyunda kazanılan özel özellikleri arttırmanızı sağlıyor. Az sonra buna değineceğim. O zaman daha iyi anlıyacaksınız.

VIP Simgesi: Oyundaki normal paranız. Adam vurdukça ve level atladıkça kazanıyorsunuz.

Bf simgesi: Oyundaki özel paradır. Reelde kullanılan parayla alınıyor ve çoğu özellik burdan kullanılıyor.

Hemen bunların yanındaki Get Bf butonu ile siteye bağlanıp parayla Bf parası alabilirsiniz.

Eğer oyuna ilk defa giriyorsanız. Play tutorial diyerek. Oyunun nasıl oynayacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Oyunu oynayarak.

Play Now ilede direkt oyuna girebilirsiniz.

Site anamenüsü my stuff

My Stuff Bölümünün Kullanımı;

Appearance; Burda storeden aldığımız kıyafet vb. eşyaları heromuza uygulayacağımız kısım. Sürükle bırak yaparak heromuza giydirebiliriz eşyaları. Zoom tuşu ile heronuza yakından bakabilir, mause ile heronuzu sağ veya sola çevirerek detaylı olarak bakabilirsiniz.

Oyun ana menüsü weapons hero

Weapons; Bu bölümde storeden aldığımız silah ve patlayıcıları kullanım kısmındaki bara sürükleyip bırakıyoruz. 0 dan 9`a kadar listelenmekte olan sırayı options bölümünden değiştirebilirsiniz. Böylelikle daha hızlı olabilir ve oyun içi mücadelenizi arttırabilirsiniz. Clear ile de tüm barı silip yeniden düzenliyebiliriz.

Site ana menüsü kullanımı abilities menüsü

Abilities; Bu bölümde bölüm geçtikçe kazanılan HP ler ile özel güçlerinizi güçlendiriyorsunuz. Artı tuşu ile bir özellili arttırabilir vey kilitli olarak görülen bir özelliği açabilirsiniz. Açtığınız özelliği kullanmanız için kullanıcı barına sürükleyip bırakmanız yeter. 30 level olunca toplamda oyun size 16 Hp veriyor. Siz Bf ile ücretli olarakta alabiliyorsunuz arttırmak isterseniz.

Oyun ana menüsü kullanımı emotes

Emotes; Oyundaki komik kısımlardan biriside burası. Bu bölümde diğer kişilere yapacağımız el ve yüz ifadelerimiz yer almakta. bir kişiyi öldürünce o kişin ekranı kısa bir sürede olsa sizi gösterir. Siz bu zaman zarfında ona bu el işaretlerini yapabilirsiniz. Storeden VIP ile alabileceğiniz gib çok iyi olanlarıda BF ile alabilirsiniz. Tavuk ve robot dance yapan favorimdir.

Oyun içi menüsü anlatımı heroes widgets

Widgets; Oyunda artı özellik olarak normal canınızın dışında artı sağlık alabilir veya tank, uçak, araba gibi araçların tamir ederek canını yükseltebilirsiniz. Bunuda store kısmından alabilirsiniz.

Oyun ana menüsü kullanımı heroes missons

Missons; Oyun içindeki verilen görevleri yapmaya yarıyor. Sürükle bırak ile görevleri alabilirsiniz. Oyundayken tab tuşu ile bakabilirsiniz. Görevleri alırken görevlerin üzerine gelince bazılarında ring a round yazar bu bir rand içinde o görevi yapmanız gerektiğini belli eder.

oyun içi menü kullanımı

Store Bölümü; Bu bölümde alış-veriş yapabilirsiniz. Alış verişinizi VIP veya Bf ile yapabilirsiniz. Sönük olan eşyalar Bf ile açıkta olan eşyalar ise VIP ile alınıyor. Altındaki sepet simgesine tıklayarak eşyamızı alıyoruz. Bize günlük haftalık veya aylık olarak soruyor size en uygun olanı seçip alın. My stuff kısmına geçip ordan yerleştirin. aynı işlemleri Weapons, Emotes, Widgets`dede yaparak alıp kullanabilirsiniz. Çok fazla üzerinde durmaya gerek duymadım. Sorusu olan varsa yinede yazabilir.

Oyun menüsü heroes friends

Friends Bölümü; Site üzerinden eklediğimiz arkadaşlırımız online ise buraya adları yansımaktadır. 1 de var olan arkadaşınızın adı. 2 de yenileme yapıp yeni giren veya çıkan arkadşaınız varmı diye bakabilir. 3 de Ofline arkadaşlarınızı görebilir. 4ile bir arkadaşınızı seçip silebilir. 5 ile de arkadaşızın girdiği server a giriş yapabilirsiniz. Eskiden arkadaşınızın server ı dolu iken sizi amıyor ve atıyordu. Çoğu zaman beraber oynıyamıyordunuz. Bu hata giderildi. Siz arkadaşınızı tıklayıp giriş deyin ve bekleyin sizi serverda sırya sokar, bir kişi çıktığında sizi oyuna alır. Bunda genelde map değişikliğinde girebilirsiniz demektir. Burada en fazla bekleyeceğiz süre 5 dk`dır.

Oyun menüsü kullanımı

Options Bölümü; Ayarlar kısmı;

Connet to Server; Bu bölümün aktif olabilmesi için oyundayken sevdiğiniz bir server olursa tab + f5 tuşuna basarak kayıt edebilir ve sonradan oyuna girebilirsiniz. Bazen kayıtlı serverla çıkmaya bilir refesh simgesineine tıklayıp yenileyin. Connect ilede server a girin.

Oyun menüsü kullanımı options

Settings; Oyun içi ayarlar bölümü;

1-) Oyun çmzünürlüğü
2-) Oyun detayları
3-) Gireceğiniz serverda nerelere dikkat edeyim? Araçlar olsun vb.
4-) Ses ayarları
5-) Telsiz konuşmları olsun mu? (Bu oyunda nerde ne yapacağınızı anlatan yazılardır. Ör; Arabaya binmek için e ye bas gibi) No diyebilirsiniz.

Oyun menüsü

Controls; Kontrol kısımı.

Oyundaki tüm tuş takımını burdan değiştirebilirsiniz. Bu bölüm hakkında detaya inmiyorum. Sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.

Battlefield Heroes`ta bir önceki konuda oyununa nasıl üye olunup, nasıl kuracağımızı anlatmıştım. Şimdi ise web sitesini kullanmayı anlatacağım.

Site Kullanımı

İlk menü Community(Topluluk) resimdeki sıralamaya göre kısaca hepsine değiniyorum.

1-)Forum ;
Battlefield Heroes`un destek forumu hatalar, yenilikler, klanlar ve bir sürü yardımı bulabileceğiniz destek bölümü

2-)Leaderboards ; Bu başlıkta dünyada oynayan en iyi oyuncuları görebilirsiniz. Ayrıca çeşitli klasmanlarda ne kadar beceriniz var bunlarada bakabilirsiniz. Ben bu listede olduğum için bu menüyü anlatıyorum size. Sizde iyi bir oynayışla listeye girebilirsiniz.

Leaderboards Detaylı Kullanımı;

Heroes Lieader Bords Kullanımı

2-1) Your Standigs; Bu bölümde sizin oluşturduğunuz heroesların genel listesini görebilirsiniz.

2-2) Listeye Giren Heroes; Listeye giren heroesunuzun adı sarı yanar ve yanında kaçınca sırada olduğu yazar resimde görüldüğü gibi. Şuan 320 lerdeyim sıralama olarak :) Adınıza tıklayarak listedeki yerinizi görebilirsiniz. Listeye girmeyen herolarınızın yanında N/A yazar.

2-3) Royal Army  ve National Army`e göre sırlama; Genel listeye girmemiş olmaya bilirsiniz ama  gruplara göre listede adınız olabilir. Heronuz hangi grupta ise onun altındaki Score (Skor) Win /Los (Kazanma Kaybetme)  Kill / Death (Öldürme Ölme) seçeneklerine tıklayarak sıradaki yerinizi öğrenebilirsiniz.

2-4) Oluşturulan Herolara Göre Skor Listesi; Yukardaki sıralamanın Soldier, Gunner ve Commando cinsinden gösterimi.

2-5) Oyundaki çeşitli özelliklere göre sıralama; Yukardaki sıralamanın Time Played(Oynamış Zaman), Accuracy(İsabet), Score(Skor), Flag Master(Bayrak Kazanma), Win / Los(Yenme, Yenilme), Kill / Death(Öldürme, Ölme) cinsinden sıralanmış halidir.

3-) Player Search; Bu bölümden bir heroes adı yazıp o hero hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

4-) Group; Bu bölümde grup oluşturabilirsiniz veya var olan gruplara dahil olabilirsiniz. Benimde oluşturduğum bir grup var adı ise Ottoman Empire Army( http://www.battlefieldheroes.com/groups/16177 ) linkten dahil olabilirsiniz grubumuza.

5-) Fan Sites; Fan sitelerinin bulunduğu kısım.

Detaylı site anlatımı

İkinci menü Game Guide(Oyun Klavuzu) bu bölümde oyun ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Site kullanımı heroes

Üçüncü menü ise Store(Mağza)

1-) Get Battlefunds(Savaş Parası Alma); Bu bölümde kredi kartı veya paypal ile oyun içi para alabilir. Bu paralarla giysi, silah vb. ekipmanlar alınabilir.

2-) Redeem Code(Özel Hediye Kodu); Bu kısımda size oyun oynadığınız için hediye olarak eşya verilebilir. Size mail ile bir kod verilir bu kodu buraya yapıştırarak eşyayı kullanabilirsiniz. En son sürekli oynayanlara 2 tane madalya verşlmişti.

Site kullanımı

Support(Destek) Bölümü;

1-) Help Pages(Yardım Sayfası); Oyun hakkında yardım olabilirsiniz.
2-) F.A.Q(Sık Sorulan Sorular); Oyun ile ilgili çok sorulan soruların cevaplarınızını bulabilirsiniz. Yeni Başlayanlar için ideal
3-) Forum; Resmi forumudur. Her türlü paylaşım yapılır. Hatalar, çözümler, yeni çıkan özellikler vb.
4-) Hardware Requirements(Donanım Özellikleri); Donanım özelliklerini bulabilirsiniz. İlk konudayazmıştık zaten.
5-) Tutorials & Guides; Oyun anlatımı neyin nasıl olacağına dair bölüm.
6-) Tactics & Strategy; Oyun içi taktik ve stratejilerine bakabilirsiniz.

Site kullanımı

Media Bölümü;

1-) Videos; Videolar
2-) ScreenShots; Ekran Görüntüleri
3-) Extras; Ekstra Müzik vb. şeyler

Siteye Üye Girişi ve Girişteki Ayarlar;

Üye girişi ve diğer ayarlar

Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonraki görünüm ve ayarları;

1-) Üye adınız.
2-) Yeşil içersindeki 1 şuan itibariyle bir arkadaşının oyunda olduğunu ifade etmektedir. Sarı ile 50 olarak gösterilen kısımda 50 yeni olay olmuş demek. Sizi biri arkadaşlarına eklemesi vb. özellikler bulunmamaktadır. Arkaşlarınızı burdan ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Yandaki oka basınca açık olan arkadaşınızı görebilirsiniz.site9

Açılan sayfadaki özellikler;

site10

Üst kısım; Sizi arkadaşlar bölümüne ekleyenler. Yazıları silmek için Dissmis All deyin!
Orta kısım; Arkadaşlarınızı ekleyebileceğiniz kısım. Ekledikten sonra oyuna girin ve friend kısmından tıklayıp oyuna girin.
Alt kısım; Arkadaşlarınız, fanlarınız, favorilerinize bakabilirsiniz.

3-) Bf yani paranız. Çok oynayınca size veriliyordu. Şimdi ise ücretli veriliyor. Storeden birşeyler almanızı sağlar.
4-) More(Detaylar); Tıklayınca açılan sayfa aşağıdaki gibidir;

site kullanımı

Battlefield Heroes Oyun Genel Menüsü Detaylı Anlatımı;

Play Now! a tıkladıktan sonraki gelen oyun menüsü;

Kullanıcı ana menüsü

Oluşturduğunuz hero adını seçerek ileri butonuna tıklayınız. Adınızın yanında kaç level olduğunuz ve hangi grupta yer aldığınız göstermekte.

Oyun menüsü kullanımı

Heroyu seçtikten sonra kullanıcı menüsü geliyor karşımıza. bu menüde özellikler şöyle.

29 levelden 30 levele geçeceğinizi söylüyor. Hemen üstünde kaç puanla bu bölüme geçeceğiniz yazmakta. Şuan itibariyle 30 levelim. Bu arada oyunun en yüksekleveli 30`dur. Bilginiz olsun.

Hemen altında şuan bulunduğunuz heronuzun adı yazar. Buraya tıklayarak diğer herolarınıza geçiş yapabilirsiniz.

HP simgesi: Oyunda kazanılan özel özellikleri arttırmanızı sağlıyor. Az sonra buna değineceğim. O zaman daha iyi anlıyacaksınız.

VIP Simgesi: Oyundaki normal paranız. Adam vurdukça ve level atladıkça kazanıyorsunuz.

Bf simgesi: Oyundaki özel paradır. Reelde kullanılan parayla alınıyor ve çoğu özellik burdan kullanılıyor.

Hemen bunların yanındaki Get Bf butonu ile siteye bağlanıp parayla Bf parası alabilirsiniz.

Eğer oyuna ilk defa giriyorsanız. Play tutorial diyerek. Oyunun nasıl oynayacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Oyunu oynayarak.

Play Now ilede direkt oyuna girebilirsiniz.

Site anamenüsü my stuff

My Stuff Bölümünün Kullanımı;

Appearance; Burda storeden aldığımız kıyafet vb. eşyaları heromuza uygulayacağımız kısım. Sürükle bırak yaparak heromuza giydirebiliriz eşyaları. Zoom tuşu ile heronuza yakından bakabilir, mause ile heronuzu sağ veya sola çevirerek detaylı olarak bakabilirsiniz.

Oyun ana menüsü weapons hero

Weapons; Bu bölümde storeden aldığımız silah ve patlayıcıları kullanım kısmındaki bara sürükleyip bırakıyoruz. 0 dan 9`a kadar listelenmekte olan sırayı options bölümünden değiştirebilirsiniz. Böylelikle daha hızlı olabilir ve oyun içi mücadelenizi arttırabilirsiniz. Clear ile de tüm barı silip yeniden düzenliyebiliriz.

Site ana menüsü kullanımı abilities menüsü

Abilities; Bu bölümde bölüm geçtikçe kazanılan HP ler ile özel güçlerinizi güçlendiriyorsunuz. Artı tuşu ile bir özellili arttırabilir vey kilitli olarak görülen bir özelliği açabilirsiniz. Açtığınız özelliği kullanmanız için kullanıcı barına sürükleyip bırakmanız yeter. 30 level olunca toplamda oyun size 16 Hp veriyor. Siz Bf ile ücretli olarakta alabiliyorsunuz arttırmak isterseniz.

Oyun ana menüsü kullanımı emotes

Emotes; Oyundaki komik kısımlardan biriside burası. Bu bölümde diğer kişilere yapacağımız el ve yüz ifadelerimiz yer almakta. bir kişiyi öldürünce o kişin ekranı kısa bir sürede olsa sizi gösterir. Siz bu zaman zarfında ona bu el işaretlerini yapabilirsiniz. Storeden VIP ile alabileceğiniz gib çok iyi olanlarıda BF ile alabilirsiniz. Tavuk ve robot dance yapan favorimdir.

Oyun içi menüsü anlatımı heroes widgets

Widgets; Oyunda artı özellik olarak normal canınızın dışında artı sağlık alabilir veya tank, uçak, araba gibi araçların tamir ederek canını yükseltebilirsiniz. Bunuda store kısmından alabilirsiniz.

Oyun ana menüsü kullanımı heroes missons

Missons; Oyun içindeki verilen görevleri yapmaya yarıyor. Sürükle bırak ile görevleri alabilirsiniz. Oyundayken tab tuşu ile bakabilirsiniz. Görevleri alırken görevlerin üzerine gelince bazılarında ring a round yazar bu bir rand içinde o görevi yapmanız gerektiğini belli eder.

oyun içi menü kullanımı

Store Bölümü; Bu bölümde alış-veriş yapabilirsiniz. Alış verişinizi VIP veya Bf ile yapabilirsiniz. Sönük olan eşyalar Bf ile açıkta olan eşyalar ise VIP ile alınıyor. Altındaki sepet simgesine tıklayarak eşyamızı alıyoruz. Bize günlük haftalık veya aylık olarak soruyor size en uygun olanı seçip alın. My stuff kısmına geçip ordan yerleştirin. aynı işlemleri Weapons, Emotes, Widgets`dede yaparak alıp kullanabilirsiniz. Çok fazla üzerinde durmaya gerek duymadım. Sorusu olan varsa yinede yazabilir.

Oyun menüsü heroes friends

Friends Bölümü; Site üzerinden eklediğimiz arkadaşlırımız online ise buraya adları yansımaktadır. 1 de var olan arkadaşınızın adı. 2 de yenileme yapıp yeni giren veya çıkan arkadşaınız varmı diye bakabilir. 3 de Ofline arkadaşlarınızı görebilir. 4ile bir arkadaşınızı seçip silebilir. 5 ile de arkadaşızın girdiği server a giriş yapabilirsiniz. Eskiden arkadaşınızın server ı dolu iken sizi amıyor ve atıyordu. Çoğu zaman beraber oynıyamıyordunuz. Bu hata giderildi. Siz arkadaşınızı tıklayıp giriş deyin ve bekleyin sizi serverda sırya sokar, bir kişi çıktığında sizi oyuna alır. Bunda genelde map değişikliğinde girebilirsiniz demektir. Burada en fazla bekleyeceğiz süre 5 dk`dır.

Oyun menüsü kullanımı

Options Bölümü; Ayarlar kısmı;

Connet to Server; Bu bölümün aktif olabilmesi için oyundayken sevdiğiniz bir server olursa tab + f5 tuşuna basarak kayıt edebilir ve sonradan oyuna girebilirsiniz. Bazen kayıtlı serverla çıkmaya bilir refesh simgesineine tıklayıp yenileyin. Connect ilede server a girin.

Oyun menüsü kullanımı options

Settings; Oyun içi ayarlar bölümü;

1-) Oyun çmzünürlüğü
2-) Oyun detayları
3-) Gireceğiniz serverda nerelere dikkat edeyim? Araçlar olsun vb.
4-) Ses ayarları
5-) Telsiz konuşmları olsun mu? (Bu oyunda nerde ne yapacağınızı anlatan yazılardır. Ör; Arabaya binmek için e ye bas gibi) No diyebilirsiniz.

Oyun menüsü

Controls; Kontrol kısımı.

Oyundaki tüm tuş takımını burdan değiştirebilirsiniz. Bu bölüm hakkında detaya inmiyorum. Sormak istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.Comments

jçıljuloşjş | 5 years 9 months ago
mal gibi mal gibi O0oo ıasjdıoşahfıoşawehdvfuodhsaofjubhasdjofhaıofhjoıafhıoaswfhıoawhfıwroaghfuıwehfıwefhıweqhfıewhfıwehfgırdvgjreıogdefrhjıofjuoerfghjuewıfhoerğpgherıopfhqıfjweopgwıdfhweoğgterıfhweıofıjkerogthye4ırthfweophjgsefseıpjgdrıogfhudıohugdıopshyaweo0ıfyuwefuwe9pyrıo0wegfyowrıegthyıofhweıorthfweıofhoofıowefwertyuer80ıogherıoyuo0wtujooıuoıuıouuhkıuhyuuuuugıoıuygtyurtydrfuıtyoıoooy

YARDIMM | 5 years 1 month ago
Kardes yardim et ben notebook tan oynuyorum ama acilmiyo aciliyo ama hani loading deddigi yer var ya orasi gri oluyo ve bilgisayar kapaniyo yardim eder misin ?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: